fbpx

Recenzja Call of Duty Black Ops Cold War / Autor: Karciaaa96, fanpage: https://www.facebook.com/Karciaa96

Mason, Woods i Hudson powracają w świetnym stylu..  Niejednokrotnie spowodują u Was szybsze bicie serca! Uwierzcie mi.

 

Kampanię przeszłam w jeden wieczór, ale nie dlatego że ona zajmuje 4-5 godzin, ciekawa byłam co dalej się wydarzy. Cold War jest wciągająca i ma świetne zakończenie, ale byłam lekko zawiedzona, że jest zbyt krótka.

Oczywiście Mason, Woods oraz Hudson w dobrej formie nigdy nie zawiedli, zawsze gotowi do akcji. Gra jest osadzona w latach 80-tych, w czasach, kiedy panowała zimna wojna. Kampania śledzi losy oficera CIA Russella Adlera, ściągającego słowackiego szpiega Perseusza, który obrał za swój życiowy cel Stany Zjednoczone, żeby przechylić szal zwycięstwa Związku Radzieckiego.

Cold War obejmuje takie lokalizacje jak Berlin Wschodni, Wietnam, Turcję czy KGB. Lokalizacje wyglądają wyśmienicie, zachowany jest klimat budynku, pracownicy KGB ubrani w służbowe mundury. Jako ciekawostkę dodam, że jak będziemy mieli misje właśnie tam, trzeba dobrze się wsłuchać, bo w fabule pojawia się rozmowa dwóch mężczyzn o mieście w Polsce.

Przejdę do naszej postaci, którą poruszamy się w grze. Jegi/jej pseudonim to Bell. Mamy możliwość ustawienia płci, a także różnych odcieni skóry, pochodzenia. Możemy też ustawić cechy osobowości oraz odpowiednie perki. Szkoda, że nasza Bell nie mówi swoim głosem.

Kampania ma aż 7 różnych zakończeń, zależnych od podejmowanych przez nas decyzji w grze. W tej serii ta możliwośc występuje po raz pierwszy. Twórcy zapowiadali, że to będzie kontynuacja Black Ops 1 i faktycznie jak grałam to czułam, że to jest dawny stary black ops. Te same emocje, aż ciarki na ciele miałam. To była naprawdę dobra kampania!

Mechanizm strzelania jest bardzo dobry, jest dobry odrzut. Mamy też szeroki wybór broni, jak pistolety maszynowe, ręczne karabiny maszynowe, strzelby czy nawet karabiny snajperskie.

Muzyka w grze, typowo lata 80-te. Ciekawostką jest to, że mamy możliwość ustawienia w trybie muzyki co będzie nam leciało w menu, lobby czy w samej grze.

Co do ubiorów lub wyposażenia domu, jest zachowany styl lat 80-tych, zwracam wielką uwagę na takie szczegóły, ponieważ lubię klimat osiemdziesiątych lat. Do grafiki nie można się przeczepić, wyglądała bardzo dobrze, dosłownie jakbym oglądala film. Oczywiście jest róznca w płynności gry przy nowej generacji konsol.

Jeśli graliście poprzednie części jest miła niespodzianka! Moje pierwsze słowa po odpaleniu gry to: “O, dzień dobry jakie miłe spotkanie “. Oczywiście wspominam o Krawczence (postać z Black Ops I oraz II) i drugi pan Zachajew (CoD Modern Warfare Remastered). Jak ich zobaczyłam to przyspieszył mi puls! Oczywiście nie mogło zabraknąć eksperymentów oraz ukrywania ciał, otwierania zamków wytrychem, robienia zdjęć, inwigilacji obywateli. Zimna wojna w pełną parą.

 

Ocena Kampanii: 10 na 10

+

świetna fabuła kampanii singlowej z kilkoma zakończeniami

nawiązania do serii Black Ops oraz Modern Warfare

Kontynuacja historia black ops.

Soundtrack

Klimat lat 80-tych

Krótka fabuła

Oprawa muzyczna w menu

Bohater nie mówi swoim głosem

 

Cold War czy porwie serca jak Modern Warfare?

Zawiedzona jestem lekko tym, że od bety której graliśmy w październiku nic się nie zmieniło, taki sam schemat oraz nic nowego się nie pojawiło. Według mnie na małych mapach gra się lepiej niż na dużych. Multiplayer bez zmian, ale jednak inne. Cała seria Black ops jest znana z szybkiej gry, a tutaj mam wrażenie, że jest więcej osób, które się kampią. A może trafiam na takie lobby? Możemy włączyć lub wyłączyć pasek zdrowia nad wrogiem – to taka nowość. Podoba mi się, że w trybie dominacji nie musimy być przy fladze, tylko jest obszar do zabezpieczenia. Możemy więc być od niej nieco dalej, żeby zaliczyło punkt. Zabójstwo potwierdzone lub deatmatch jest bez zmian. Czasem mam wrażenie, że Cold War jest podobne do silnika Black ops4, tylko wersja odmieniona.

 

10 grudnia 2020 ma wejść w życie karnet bojowy oraz oficjalnie wchodzi też Warzone. Minusem dla osób posiadających Cold War oraz Modern Warfare na płycie jest to, że nie będzie płynnego przechodzenia gry, bo będzie wymagać płyty, trzeba pobrać samo Warzone na dysk.

 

Ocena : 7 na 10

+

małe mapy

multiplayer nie tak dobry jak ten w Modern Warfare;

 

Zombi – Polska mapa !

Black ops nie ma żadnej konkurencji, co do trybu Zombi. Jest możliwość samotnej zabawy, ale w przypadku hord, lepiej mieć kompanów obok. Tryb jest na 4 osoby. Oczywiście mamy poziomy, co poziom wzrasta trudność zombi, za punkty możemy kupić amunicję lub zmienić broń, albo kupić zdrowie. Celem jest przetrwanie w zamkniętej strefie, odseparowuje od Mrocznego Eteru. Tak jak wspominałam lokalizacja jest w Polsce, w Morasko to obecnie część Poznania. NIe lubie trybu zombi, a ten mi podpasował.

Ocena : 9/1

Justyszka
Author: Justyszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treść chroniona