fbpx

Inowrocławskie zmagania Sprzymierzonych i Gaming Arena

Witamy wszystkich, tych którzy byli na SGC i tych których nie było.

Nadszedł czas na podsumowanie całego przedsięwzięcia. Po gorączkowych przygotowaniach, o których informowaliśmy was na naszych mediach społecznościowych przyszedł czas na podsumowanie.

Dlaczego teraz? A no dlatego że pomimo że cały event skończył się dnia 28.07 to po nim i tak mieliśmy masę pracy. Trzeba było posprzątać, pozbierać sprzęt, odpowiedzieć na różne pytania jakie dostawaliśmy od was na naszych mediach społecznościowych, a także zebrać zdjęcia od osób, które je zrobiły.

Cały event rozpoczął się dla was w piątek 26.07 od godziny 10:00. 

Do tego jednak jeszcze wrócimy, ponieważ zanim nastąpiło całe otwarcie to od poniedziałku odbywały się prace przygotowawcze do całej imprezy.

Podczas całych przygotowań nie można było zapomnieć o bezpieczeństwie przeciwpożarowym, które zapewniła nam ekipa strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. To właśnie oni sprawdzili czy impreza jest przeprowadzana bezpiecznie pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

W trakcie tego wszystkiego członkowie OSiR zadbali o to aby nam nie zabrakło prądu, internetu czy nawet kartek do drukarki. Można by było powiedzieć że mieliśmy dostęp do najdrobniejszych detali. Członkowie OSiRu stanęli na wysokości zadania i postarali się w pełni zadbać o nasze potrzeby.

Ochronę i pilnowanie porządku zapewniła nam lokalna firma ochroniarska. Były to bardzo sympatyczne osoby, które pilnowały aby całość imprezy odbywała się w pokojowych nastrojach. Jak to bywa przy masowych imprezach takich problemów mogło nie zabraknąć a jednak wszystko poszło gładko i sprawnie.

Nie można zapomnieć także o zdrowiu. Tutaj Panowie z Kruszwicy czuwali nad naszym i waszym zdrowiem. Byli w pełni gotowi aby udzielić potrzebnej opieki medycznej, a także w razie potrzeby mieli zaparkowany w pełni wyposażony ambulans, w którym mogli udzielić wszelkiej pomocy.

Wracając do startu imprezy, to drzwi zostały dla gości otwarte o godzinie 10:00, zaś samo oficjalne otwarcie zrobiła dla nas w imieniu Prezydenta Inowrocławia wiceprezydent miasta Pani Ewa Witkowska. Od tej chwili zakończenia oficjalnego otwarcia mogliśmy i my i wy cieszyć się całym eventem. 

W piątek mieliśmy przygotowanych dla was wiele atrakcji takich jak: Turniej w Tekken, Turniej w Fifa 19, Turniej Dragon Customs, Turniej Gier fantastycznych i Wyzwanie Helikon Tex.

Wszystkie atrakcje odbywały się w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. 

Oprócz powyższych na scenie rozgrywał się turniej CS:GO przygotowany przez Chemik Inowrocław. Cały turniej CS:GO odbywał się przez cały dzień i dopiero kilka minut po 20:00, czyli już po oficjalnym zamknięciu sali został wyłoniony zwycięzca tegoż turnieju. Zwycięzcą została KATA e-sports. 

Niesamowitą popularnością cieszyły się turnieje Fifia i Tekkena. Zapisami do tych turniejów byliśmy zasypywani jeszcze przed rozpoczęciem imprezy na naszych fanpejdżach. Niektórzy potrafili pisać nawet o 3 w nocy z zapytaniem 😉 Po całodniowych zmaganiach zostali wyłonieni zwycięzcy turniejów i zaproszeni na scenę główną gdzie zostały im wręczone nagrody przez organizatorów SGC.

Na stanowisku przy scenie wystawiła się 56 Baza Lotnicza, tam również nie zabrakło kolejek. Wspomniana wyżej 56 Baza lotnicza wystawiła Wojskowe Urządzenie Szkolno-Treningowe do nauki celowania „TCW 97 CYKLOP”, które było zamontowane do karabinu Beryl. Chętnych do strzelania do celu nie brakowało. W sobotę na tym samym stanowisku mogliśmy podziwiać sprzęt spadochronowy, w którego skład wchodziły: kamizelki kuloodporne, zasobnik, chełmy i oczywiście spadochrony. Przez cały event stanowiskiem wojskowym opiekowali się żołnierze z 56 Bazy Lotniczej, a także byli operatorzy Grom, którzy zajmują się fundacją. Na stanowisku wojskowym można było oglądać manekiny z umundurowaniem stroju oficerskiego, saperskiego i skoczka spadochronowego.

Nie mniejszą popularnością i zapytaniami byliśmy zasypywani w sprawie turniejów jakie miały się odbyć na następny dzień a były to: Turniej Fifa o puchar prezydenta miasta Inowrocła, Turniej Gran Turismo na kierownicy i Turniej Forza Horizon także na kierownicy.

Drzwi do OSiR zostały zamknięte o godzinie 20:00, ale na tym nie kończyła się praca, trzeba było przygotować wszystko na dzień następny, w którym czekały na wszystkich nie lada atrakcje.

W sobotę 27.07 drzwi dla wszystkich zostały otwarte ponownie o godzinie 10:00. My jednak byliśmy na was gotowi już od godziny 8:00. Musieliśmy dopiąć wszystko na ostatni guzik. Podczas gdy drzwi były jeszcze zamknięte, drużyny, które przyjechały na finał lan miały czas aby się przygotować na finały. Slavgent, Cromcodiles i Foks Team były w pełni skoncentrowane i nastawione na walkę do samego końca, a nawet i dłużej w grze Rainbow Six: Siege. Naprzeciw siebie w pierwszym meczu stanęły drużyny: Foks Team i Cromcodiles. Zwycięsko z pojedynku wyszła drużyna z krokodylem w logo i to ona jako pierwsza zakwalifikowała się do finału. Natomiast do walki o finał stanęły naprzeciw siebie drużyny Foks Team i Slavgent. Niestety Lisy musiały obejść się smakiem i zająć III miejsce w całym turnieju. Przyszedł czas na Grande Finale, który rozpoczął się o godzinie 17:00 i trwał sześć godzin. Zmagania były bardzo emocjonujące i drużyny grały punkt za punkt. Ostatecznym zwycięzcą okazała się drużyna Cromcodiles, której serdecznie gratulujemy. 

Wszystkie mecze można było obejrzeć na fanpejdżu Polska Gaming Arena. Niestety, ale ze względu na ograniczenia sprzętowe nie mogliśmy oddzielić komentatorów od zawodników tak aby zawodnicy nie słyszeli wszystkiego na bieżąco co mogłoby jednej drużynie ułatwić zadanie, dlatego stream z meczu jest bez komentarza.

Cała koronacja rozgrywek lan z platformy PC i wręczenie nagród odbyło się na drugi dzień tuż po ponownym otwarciu drzwi. 

Nie możemy zapomnieć także o pucharze prezydenta miasta Inowrocławia w FIFA, które wręczył osobiście Pan Ryszard Brejza na głównej scenie w niedzielę na samo zakończenie imprezy. Całą transmisję mogliście obejrzeć na żywo, ale do tego jeszcze wrócimy.

Nastała niedziela, która stała pod znakiem finałów lan na konsoli Playstation 4. Jak wspomnieliśmy wcześniej tuż po otwarciu drzwi OSiRu nastąpiło wręczenie nagród dla drużyn, które swój finał rozgrywały dzień wcześniej. Następnie do walki i miano najlepszej drużyny stanęły naprzeciw siebie: Invicta Gaming, Slavgent, TKmouse i AnoN Squad. Meczem otwarcia w tym dniu był mecz Slavgent vs. AnoN Squad, którym to jak na platformie PC ekipa Slavgent zapewniła sobie grę o finał. Do finału także awansowała drużyna Invicta, która pokonała klan TKmouse. Warto wspomnieć że drużyna TKmouse przybyła w osłabieniu i poprosili aby jeden z organizatorów zagrał z nimi w meczach. Wszystkie pozostałe drużyny zgodnie zachowały się bardzo fair i wyraziły zgodę.

Następnie przyszedł czas na mecz o III miejsce, w którym swoją wyższość pokazała TKmouse. Tak więc poznaliśmy już miejsce IV i III.

W wielkim finale zagrały między sobą drużyny Slavgent i Invicta. Obie drużyny dostały ekstra czas na rozgrzewkę, ponieważ na scenę wkroczył prezydent miasta Pan Ryszard Brejza. Wręczył on nagrody za puchar Prezydenta Miasta. Tym samym oficjalnie zakończył całą imprezę SGC i co najważniejsze zadał pytanie czy w przyszłym roku też chcemy zorganizować takie samo, a nawet większe przedsięwzięcie. Powiedział nam, że jego marzeniem jest aby taka impreza stała się czymś dużym. Wszyscy chóralnie odkrzyknęli TAK!!!

Wracając do finału, drużyny ruszyły od razu z werwą do walki. Mecz był emocjonujący jak mogliście się przekonać na live, które dla was prowadziliśmy. Po kilkugodzinnych zmaganiach i tym razem drużyna Slavgent musiała zadowolić się drugim miejscem. Zwycięzcą została drużyna Invicta Gaming.

Nagrody w obu finałach wręczali goście specjalni, którymi byli: Sebol, Sjerra i Ap0 a także organizatorzy.

Na koniec chcielibyśmy podziękować jeszcze raz sponsorom i osobom, które pomagały w organizacji całego eventu: 56 Baza Lotnicza, płk pil. Krzysztof Zwoliński z 56 Bazy Lotniczej-serdecznie im dziękujemy za wzorowe opiekowanie się stanowiskiem, byłym operatorom Grom którzy opiekują się fundacją: Sprzymierzeni z Grom, Sprzymierzeni Gaming, Gaming Arena, Neffos Polska, TP-Link, Helikon Tex, Nacon, Benq, Komputronik, Accura, PDP, Chemik Inowrocław, Dragon Customs, Przystań Gracza, California Acces, X-Throne, OSiR i Pan prezydent miasta Inowrocław Ryszard Brejza.

 

Dla tych którzy dotrwali do końca mamy folder ze zdjęciami: SGC

Gaming Arena
Author: Gaming Arena

Gaming Arena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treść chroniona