fbpx

Masters League – drugi finalista wyłoniony!

22.05.2019r. rozegrane zostały decydujące spotkania Fazy Zasadniczej Masters League w grupie B. Wyłoniona została kolejna drużyna, która już 8 czerwca rozpocznie swoją walkę o tytuł Mistrza Polski podczas lanowych finałów w studio Polsat Games w Warszawie. Podsumowanie obu spotkań znajdziecie poniżej.

Slavgent vs MnM Gaming

Spotkanie o bezpośredni awans na finały lanowe zostało rozegrane na mapach: Wybrzeże (wybór Slavgent) oraz Willa (wybór MnM Gaming). Mapą decydującą miał być Bank.

Wybrzeże

Wykluczeni operatorzy: Capitao i Mira (bany Slavgent) oraz Jackal i Echo (bany MnM Gaming).

Runda numer jeden szybko zapisana została na konto broniącej drużyny, czyli MnM Gaming, którzy jako pierwszy punkt bronili Palarnię. Atak Slavgent na Kuchnię w drugiej rundzie, został skutecznie powstrzymany przez Emera, który pokonał Igorexa w sytuacji 1 na 1. Przy remisie 1:1 przeprowadzony został rehost, po którym MnM Gaming znowu bronił Kuchnię. Slavgent pokazało jednak, że odrobili pracę domową i szybko wyczyścili górne piętro, pokonując roamerów MnM Gaming – jednak to właśnie obrońcy wyszli po tej rundzie na prowadzenie. W kolejnej rundzie drużyna Slavgent zmuszona została do gry w osłabieniu, ponieważ Janko został po raz kolejny rozłączony (to z powodu opuszczenia serwera przez tego gracza w poprzedniej rundzie przeprowadzony został rehost). Różnica jednego zawodnika zostaje wykorzystana przez graczy MnM Gaming, którzy bezpiecznie pilnowali swoich kątów. Przy wyniku 3:1 dla MnM Gaming oraz dalszej nieobecności piątego zawodnika Slavgent – obrońcy agresywnie wybiegali na swoich przeciwników podczas obrony baru “Sunrise”, co przyniosło im szybką wygraną i kolejny punkt. W szóstej rundzie Slavgent atakowało wreszcie całą piątką zawodników, co pozwoliło im na szybkie podłożenie rozbrajacza w drzwiach od Wejścia serwisowego – próba rozbrajania została ukrócona przez Emera grającego GlazemSlavgent przełamuje passę 3 przegranych rund kończąc pierwszą połowę wynikiem 4:2 dla MnM Gaming.

Pierwsza runda drugiej połowy to nieudany atak MnM Gaming na “Sunrise” i trzecia runda wygrana z rzędu przez Slavgent. W ósmej rundzie atakujący przeprowadzili skuteczny atak na Palarnię, dzięki czemu udało im się podłożyć rozbrajacz, jednak zwycięstwo w tym pojedynku przypadło ekipie Slavgent, dzięki świetnemu zagraniu Gustavo, który ugrywając clutch 1 na 2  doprowadził do remisu 4:4. Atak na Kuchnię w kolejnej rundzie to popis Dokiego z ekipy MnM Gaming, który zdobył 4 zabicia, podczas gdy jego koledzy podłożyli rozbrajacz. Po zwycięstwie w Kuchni MnM Gaming atakuje Apartament, zabezpieczając 3 pomieszczenia (Łazienka, Salon dla VIP’ów oraz Salę sławy), dzięki czemu mogli spokojnie podłożyć rozbrajacz przy stanie 5 na 5, a następnie bardzo szybko wyeliminować wszystkich zawodników Slavgent próbujących podejść do rozbrajacza. Po dwóch wygranych rundach z rzędu i wyniku 6:4, MnM Gaming idąc za ciosem kończy pojedynek na Wybrzeżu rozbijając obronę Slavgent w Palarni.

Willa

Wykluczeni operatorzy: Maverick i Echo (bany MnM Gaming) oraz Buck i Mira (bany Slavgent).

Spotkanie na mapie Willa drużyna Slavgent rozpoczęła od obrony Pokoju z rzeźbami, jednak mimo starań Emera nie udaje im się powstrzymać MnM Gaming w ataku. Nie zważając na przegraną w poprzedniej rundzie, Slavgent zdecydowało się bronić jeszcze raz Pokój z rzeźbami, niestety i tym razem to MnM Gaming wyszło zwycięsko z tego starcia. Wynik 0:2 zmusił obrońców do zmiany bronionej lokacji na Pokój lotnika oraz Pokój gier, co doprowadziło do wygranego pojedynku 2 na 2 przez obrońców. Slavgent najwidoczniej nie chcieli bronić dolnych lokacji, ponieważ w czwartej rundzie znowu oglądaliśmy obronę Pokoju z rzeźbami, jednak tym razem MnM Gaming nie dało rady pokonać obrony Slavgent, co dało im wyrównanie na 2:2. Podczas piątej rundy atakujący z drużyny MnM Gaming przeprowadzili idealny atak na Kuchnie, nie tracąc ani jednego ze swoich zawodników. Ostatnia runda pierwszej połowy, to wyrównana walka obu drużyn, jednak to Slavgent udaje się wygrać swoją ostatnią obronę doprowadzając do wyniku 3:3.

Obrona Pokoju lotnika w wykonaniu MnM Gaming w drugiej połowie spotkania, pozwoliło objąć prowadzenie ekipie Savesa, jednak Slavgent nie pozwoliło przeciwnikom długo cieszyć się prowadzeniem, wygrywając rundę numer osiem, po pięknym zagraniu, po raz kolejny, Emera. W kolejnej rundzie podczas próby podkładania rozbrajacza przez zespół Slavgent zabrakło komunikacji między atakującymi, co wykorzystał Igorex, eliminując osamotnionego Janko i doprowadził do wygranej MnM Gaming. Dziesiąta runda wygrana przez MnM Gaming, po spektakularnym skrócie Dokiego, który wyeliminował swojego przeciwnika nożem oraz trzech zabiciach Kendrew. Dzięki dwóm wygranym z rzędu, MnM Gaming stanęło przed szansą wygrania drugiej mapy, a jednocześnie zakończeniem spotkania wynikiem 2:0 i awansem na finały lanowe w Warszawie. Nie pozostawiając złudzeń swoim przeciwnikom, MnM Gaming zapisało dwunastą rundę na swoje konto, między innymi dzięki ładnemu zagraniu Savesa w końcówce rundy. Ostatecznie spotkanie na mapie Willa zakończyła się wynikiem 7:5 dla MnM Gaming.

GoSkilla vs 1st Cav Esport Club

Mapy wybrane do spotkania które decydowało o eliminacji z turnieju, to Willa (wybór 1st Cav Esport Club), Klub (wybór GoSkilla ML) oraz Oregon, jako mapa decydująca.

Klub

Wykluczeni operatorzy: Maverick i Mira (bany GoSkilla ML) oraz Nomad i Echo (bany 1st Cav Esport Club)

Spotkanie rozpoczęło się od obrony Zbrojowni i Kaplicy przez graczy 1st Cav Esport Club, którzy poradzili sobie doskonale z atakiem drużyny GoSkilla ML – między innymi przez doskonałe zagranie Majora w Kaplicy, niezauważonego przez wbiegającego HanzT’a. Druga runda przeniosła nas na najwyższe piętro Klubu do Pokoju z gotówką, gdzie swoimi umiejętnościami podczas utrzymania Garażu popisał się Jeegz, ustalając wynik na 2:0 dla 1st Cav. Trzecia runda to znowu popis Jeegza, który tak jak w poprzedniej rundzie zdobywa 3 zabójstwa dla swojej drużyny, jednak to Mekses zakończył tę rundę zdobywając pierwszy punkt dla swojej drużyny. Po wygranej rundzie GoSkilla pokazało nam, że potrafi szybko dostosować się do gry przeciwnika i podczas ataku na Kaplicę i Zbrojownię jako pierwszy zostaje wyeliminowany roamer 1st CavJeegz. Mimo dobrego ataku, to jednak obrońcy wygrywają czwartą rundę zapisując trzeci punkt na swoje konto – po raz kolejny Major, tym razem do spółki z Duckym – powstrzymują atakujących przed wejściem na punkt. Piąta runda to obrona Pokoju z gotówką, gdzie po raz kolejny obrońcy dali radę powstrzymać atak GoSkilla, m. in. dzięki obronie Garażu. Ostatnia runda pierwszej połowy przyniosła nam nieudany atak GoSkilla na Sypialnię oraz Siłownię – przed zmianą stron wynik 5:1 na niekorzyść GoSkilla.

Po zmianie stron, GoSkilla pokazało całkowicie inną obronę Pokoju z gotówką, nie skupiając się na utrzymaniu Garażu z górnej kładki, co finalnie pozwoliło przełamać im serię trzech przegranych rund z rzędu i doprowadziło do wyniku 5:2. W rundzie ósmej GoSkilla, tracąc tylko jednego zawodnika w całej rundzie, popisało się doskonałą obroną Kaplicy i Zbrojowni. Na kolejną obronę wybrana została Siłownia oraz Sypialna. Obrońcy po raz kolejny solidnie wykonali swoją robotę, nie pozwalając przeciwnikowi wejść na broniony punkt. Wygranie obrony na punkcie Pokoju z gotówką w kolejnej rundzie, przez graczy GoSkilla doprowadziło do remisu 5:5 oraz postawiło 1st Cav w bardzo nie komfortowej sytuacji. W jedenastej rundzie zawodnikom 1st Cav w końcu udało się przełamać serię nieudanych ataków i tym razem to oni wyszli zwycięsko z pojedynku na Zbrojowni. Mimo przegranej w poprzedniej rundzie na Zbrojowni, GoSkilla zdecydowało się bronić ją jeszcze raz w dwunastej rundzie, która miała zadecydować o dogrywce lub o zwycięstwie 1st Cav na pierwszej mapie. W końcówce rundy KingVader, który został sam przeciwko trzem przeciwnikom, nie dał rady zyskać szóstego punktu dla swojej drużyny i to zawodnicy 1st Cav Esport Club z wynikiem 7:5 wygrali pierwszą mapę.

Willa

Wykluczeni operatorzy: Maverick i Echo (bany GoSkilla ML) oraz Nomad i Mira (bany 1st Cav Esport Club).

Na drugiej mapie drużyna GoSkilla ML rozpoczęła obronę od Pokoju lotnika i utrzymała go dopóki ostatni zawodnik 1st Cav Esport Club nie został wyeliminowany. Kolejny broniony punkt na tej samej kondygnacji, czyli Pokój z rzeźbami oraz Pokój z trofeami, rozegrany został bez straty zawodnika po stronie GoSkilla, które po tej rundzie prowadziło 2:0. Podczas obrony Kuchni w kolejnej rundzie Mekses oraz HanzT pokazali wspaniałą współpracę zdobywając 4 zabójstwa w ciągu kilku sekund i niestety Jeegz z ekipy 1st Cav nie miał szans w pojedynku 1 na 4. Po trzech rundach przegranych z rzędu 1st Cav przeprowadziło efektywny atak na Pokój lotnika zdobywając rundę kontaktową na 3:1. Dwa kolejne punkty, na których GoSkilla broniło się przed atakami rywali, to Pokój z rzeźbami i Pokój z trofeami oraz Kuchnia i Jadalnia – oba punkty zakończyły się wygraną obrońców, a przed zmianą stron wynik to 5:1 dla GoSkilla.

Po zmianie stron GoSkilla ML nadal kontynuowała swoją zwycięską serię, dzięki czemu po wygranym ataku na Kuchnię i Jadalnię brakowało im tylko jednego punktu, aby wyrównać wynik całego spotkania na 1:1 i przenieść się na trzecią mapę. Zwycięski punkt drużyna GoSkilla uzyskała już w następnej rundzie, podczas nieudanej obrony Pokoju lotnika w wykonaniu 1st Cav. Wynik ostateczny drugiej mapy to 7:1 dla GoSkilla

Oregon

Wykluczeni operatorzy: Capitao i Mira (bany GoSkilla ML) oraz Nomad i Echo (bany 1st Cav Esport Club)

Pierwsza runda na mapie Oregon przyniosła wygraną GoSkilla ML po szybkim przejęciu Zbrojowni oraz udanym ataku na Sypialnie dziecięcą bronioną przez 1st Cav Esport Club. Obrońcy szybko zrehabilitowali się wyrównując wynik na 1:1 po bardzo dobrej obronie Pralni oraz Schowka. Jako trzeci punkt do obrony 1st Cav wybrało Kulisy oraz Strażnicę, co skończyło się dla nich przegraną rundą za sprawą pięknego clutcha przeciwko dwóm przeciwnikom, w wykonaniu Meksesa. Czwarta runda to ponowna próba obrony Dziecięcej sypialni, jednak tym razem dzięki podjętemu ryzyku podczas wybiegów Foksa i Major, to 1st Cav mogło zapisać tę rundę na swoje konto wyrównując wynik na 2:2. W piątej rundzie atakującym, mimo straty dwóch zawodników, udało się podłożyć rozbrajacz w Pralni, jednak nie zrobiło to wrażenia na obrońcach, którzy najpierw pozbyli się 3 pozostałych graczy GoSkilla, a następnie zajęli się rozbrajaczem. Szósta runda przeniosła nas ponownie na Kulisy oraz Strażnicę, gdzie przed szansą wygrania rundy dla swojej drużyny stanął po raz kolejny Jeegz – jednak nie udało mu się samodzielnie pokonać czterech rywali. Wynik przed zmianą stron to remis 3:3.

GoSkilla zdecydowało się bronić Pralnię jako pierwszy punkt po zmianie stron, opóźniając atak 1st Cav tak skutecznie i tak długo, że atakującym nie udało się podłożyć rozbrajacza. Ósmą rundę rozpoczął udany spawnpeek Meksesa – który doprowadza do ponownej eliminacji Jeegza w początkowej fazie rundy. Przy stanie 3 na 3 GoSkilla nie pozwala na zakończenie ataku przez 1st Cav i doprowadza do wyniku 5:3. Kolejna runda pokazała nam dobrze zapowiadający się atak na Kuchnię i Stołówkę, ostatecznie jednak został on powstrzymany przez Maunikripa i Mefisto. W dziesiątej rundzie GoSkilla stanęło przed szansą zakończenia całego spotkania, jednak Ducky rushujący Pralnię podniósł 1st Cav z kolan i dał im szansę na dogrywkę zdobywając 4 punkt dla swojej drużyny. W ostatniej rundzie tego spotkania, obrona ponownie wybrała Pralnię, a atak po raz kolejny próbował szybkiego wejścia – tym razem jednak obrońcy byli na to przygotowani i nie dali się zaskoczyć drugi raz, kończąc BO3 wynikiem 7:4 dla GoSkilla.

Podsumowanie

 

Kolejne mecze rozegrają się zgodnie z harmonogramem:

  • 29.05.2019 – 5 Runda, start godzina 19:00 (Grupa A: Mecz decydujący i Grupa B: Mecz decydujący)

 

Przypominamy, że wszystkie spotkania Masters League możecie obejrzeć na kanale Rainbow6PL.

Close

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji.

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij