fbpx

Po fazie grupowej – liga R6 PS4

 

 

Zespołom, które wyszły z grup w lidze Rainbow Six: Siege na PS4 zadałem kilka pytań, na które odpowiedzieli kapitanowie zespołów. Pytania dotyczyły min. sukcesów na polskiej scenie R6, tego, jak długo grają razem, oraz co nakłoniło ich do wspólnej gry – mam nadzieję, że artykuł przybliży Wam trochę drużyny i jeżeli jeszcze nie wiecie komu kibicować, to po przeczytaniu nie będziecie mieli już wątpliwości 🙂

Grupa A

Invicta.Gaming PS4

“Gramy razem około roku. Nasza drużyna od początku miała na celu zebrać najlepszych graczy z konsoli i sprawdzić, czy można wygrywać nie polegając na taktykach, tylko na umiejętnościach każdego z graczy. Tyle słowem wstępu o swoim zespole mówi kapitan K6.  “Nasz skład został lekko zmieniony 2 miesiące temu, lecz nowi gracze idealnie wpasowali się w nasz styl gry.” Kiedy pytam K6 o współpracę z Invicta.Gaming padają następujące słowa: “Z Invictą żyjemy na zasadzie symbiozy. Nasza drużyna Invicta Gaming, poprzednio (Mnk, trident.gg) to jedyna drużyna w Polsce która wygrała 2 PlayStation Ligi pod rząd. Mamy też drobniejsze osiągnięcia, lecz przy PPL nic nie znaczą.” Jako ciekawostkę o sobie, zespół podaje, że nie ma na nich skutecznej taktyki.

TKmouse

Kapitan – rrrr978263 -zapytany o to, skąd pomysł na wspólne granie odpowiada: “Poznaliśmy się przez znajomych i zaczęliśmy grać razem, będzie już ze 2 lata.” Pomysł na nazwę? “Co do nazwy to na spontanie została wymyślona.” Podobnie jak ich rywale z grupy TKmouse również odniosło kilka sukcesów na scenie R6: “Wygraliśmy Vanilla Cup i Comunnity Cup.” (turnieje organizowane przez ESL – przyp. red.). “I niezbyt wiem co ciekawego lub śmiesznego można o nas napisać” – w ten sposób kapitan zakończył opis swojej drużyny.

Grupa B

Kombak Izrael

Kapitan Kombak IzraelDamek o swojej ekipie: “Kombak Izrael istnieje od niedawna. Bardzo niedawna. Tak naprawdę, zespół powstał przed chwilą – na potrzeby turnieju. Większość członków zna się jednak już od dłuższego czasu i połączyło nas wspólne paralityczne granie na rankedach w Rainbow Six: Siege. Dodaliśmy jeden do jednego i stwierdziliśmy – hm, dlaczego nie polamić na grach customowych, w poważnym turnieju? Jesteśmy tak nieprofesjonalni, że nawet nazwa wywodzi się tak naprawdę z innej gry. Jeden z nas, w trakcie meczu coopowego w Pro Evolution Soccer, który przegrywaliśmy srogo, rzucił hasłem “Kombak Izrael!”. Taka nazwa, od tamtej pory, po prostu do nas przylgnęła. I pozwala być też wytłumaczeniem, gdy przegrywamy w pierwszych fazach starć. Sukcesy klanowe? Bez żartów. Każda wygrana runda to dla tak przypadkowej bandy spory sukces. Nasze przyszłe osiągnięcia (jeżeli będą) zdobędziemy psim swędem. Na farcie. Rzutem na taśmę w ostatniej rundzie. A potem będziemy się cieszyć jak głupki. Fun fact – w większości jesteśmy leszczami, które całą Siege’ową karierę przegrały na trybie zabezpieczania. Tak, to między innymi z nas się śmiano, że “teraz na bombach, to ci wszyscy z zabezpieczania spadną z platyny na brąz”. Na brąz nie spadliśmy, ale jest ciężko.”

AnoN Squad

Czy Anon Squad to anonimowi gracze, czy może chodzi o coś innego? REKA, kapitan zespołu, wyjaśnia: “Jako AnoN Squad gramy ze sobą stosunkowo niedługo bo zaledwie kilka miesięcy, chociaż większość naszych graczy zna się między sobą od dobrych kilku lat. Gramy ze sobą, ponieważ porostu jesteśmy kolegami i dobrze nam się między sobą gra w miłej i zawsze zabawnej atmosferzePomysł na nazwę jest dość prosty Anon to po prostu przegryw, a że sami nie uważamy się za dobrych graczy taka nazwa w pewnym sensie pasuje.” W takim razie, co z sukcesami, czy udało się wygrać coś w tej miłej i przyjacielskiej atmosferze ? “Jak do tej pory nie posiadamy żadnych klanowych osiągnięć, chociaż mamy nadzieję, że to się niedługo zmieni.” – mamy taką nadzieję i trzymamy kciuki.

Grupa C

Slavgent.PS4

Ekipy Slavgent.PS4  nie trzeba przedstawiać nikomu kto interesuje się polską sceną R6. Przeczytajcie co o swoim składzie mówi kapitan JinNasz skład przeszedł zmiany w ostatnich tygodniach, przez co mamy nadzieję, że nasze wyniki, zarówno w Polsce, jak i w Europie zakończą się nareszcie pozytywnie. Zmiana składu była przez brak subordynacji 2 z zawodników.” Jin dodaje również, że: “Jestem jedynym zawodnikiem w mojej drużynie, który nie posiada chociażby częściowego autyzmu bądź porażenia mózgowego. Pomysł na grę przyszedł z chęci wygrania głównej nagrody.” Lista sukcesów Slavgent.PS4: 1x GO4 winners, 4x GO4 Runner up, 2x Estiny Champs, 2x Playstation Plus League winners i 3x Playstation Plus League Runner up.

Atypowi

Opis drużyny w wykonaniu kapitana Barbiee_99: No gramy ze sobą jakieś 2 lata, może około. Pomysł? Jakoś tak wyszło że trafiliśmy do jednej imprezy i graliśmy rankedy, no i od tego się zaczęło, a nazwa drużyny wzięła się w sumie od nowej płyty Szpaka, która nazywa się ATYPOWI.” Atypowi, to kolejny w zespół, który składa się ze znajomych, którzy chcą grać nie tylko dla samejj rozgrywki ale również dla zwycięstw: “Osiągnięcia to 4 miejsce na PlayStation League, 1 miejsce na jednym z turniejów Gaming Areny, jeżeli się nie mylę, wygraliśmy jeszcze Community Cup, Vanilla Cup i Secure Area 3vs3.“Fun-fact: “Zawsze jak coś nie wyjdzie, to drzemy się na siebie, a potem po meczu śmiejemy się z siebie i swoich tekstów.

Grupa D

notSquad

Założyłem kiedyś team z jednym graczem, który po niedługim czasie się rozpadł“- mówi Zaxii, kapitan notSquad – “po czym szukając graczy do nowego teamu z tą samą nazwa znalazłem obecny skład. Gramy razem około 1.5 roku.  Na początku drużyna nazywała się AzA lecz po jakimś czasie jeden z graczy podsunął nową nazwę, która sie wszystkim spodobała.” Jako zespół grający ze sobą tak krótko, lista osiągnięć jest imponująca: “Wygraliśmy 2x Community Cup Europe, mieliśmy dość wysokie miejsca w pewnych polskich turniejach oraz byliśmy top 10 w najbardziej prestiżowym turnieju w europie obecnie czyli GO4:R6.” Jako ciekawostkę Zaxii podaje: “Pomimo częstych kłótni dalej trzymamy się razem i pniemy się coraz wyżej

Dziuła Squad

Gramy ze sobą od Skull Rain’a – czyli od 3 sezonu 1 roku R6. Wcześniej graliśmy razem w Battlefielda 4 i jakoś to się potoczyło dalej.” mówi TheyCxllmeUnReaL – kapitan zespołu Dziuła SquadNazwę wymyśliliśmy razem: ktoś powiedział Dziuła, dodaliśmy squad i mamy nazwę.” W rubryce osiągnięć zespołu możemy zapisać min. 2 razy top 10 ESL Community Cup. Co ciekawe: “Wszyscy, oprócz jednego gracza, mieszkamy w jednym mieście.
Grafikę w artykule wykonał: Czobkins Graphics
Grafikę wyróżniającą wykonał: Angel1

 

Gaming Arena
Author: Gaming Arena

Gaming Arena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treść chroniona