fbpx

Podsumowanie Pucharu Polska Liga Battlefield i Sprzymierzeni Gaming

Virtual Team zdobywcą pucharu Polskiej Ligi Battlefield i Sprzymierzonych Gaming.
W wielkim finale rozegranym o północy z niedzieli na poniedziałek, Virtualsi pokonali drużynę Convex 4:0.

Wróćmy teraz do początku, bo działo się naprawdę wiele. 14 drużyn, tygodnie przygotowań, dwie nieprzespane noce, 6 organizatorów, 5 streamerów, 5 grafików. Tak w liczbach wygląda przygotowanie krótkiego pucharu.
Zmagania o puchar rozpoczęliśmy już w sobotę o godzinie 19:00. Rozgrywaliśmy sześć meczy na godzinę! Naprawdę było sporo pracy dla nas jako organizatorów, ale staraliśmy się jak możemy żeby wszystko przebiegało tak jak się należy. Pomimo nielicznych problemów takich jak opóźnienia spowodowane ustawianiem serwerów jednocześnie, udało się dociągnąć wszystko do końca.
Faza grupowa toczyła się w sobotę do późnych godzin, a kończyła w niedzielę kiedy każda drużyna miała do rozegrania po dwa mecze grupowe.

W niedzielę wyjaśniło się, które drużyny awansują do fazy play-off. Z grupy A, awans wywalczyły: Virtual Team, które odniosło komplet zwycięstw, Mad Players, Polish Legion oraz 3rd Echelon.
W grupie B, bezkonkurencyjna była drużyna Convex, za nimi Seal Esport, Weed oraz King Polska.
Bardzo cieszy nas fakt, że drużyny walczyły do samego końca.
Były ekipy, które miały zapewniony awans, mimo to nie odpuszczały i pokazywały klasę w każdym meczu , natomiast największe słowa uznania dla drużyn, które w niedzielnych meczach były już bez szans na awans, ale dzielnie walczyły do ostatniej rundy.
Jest to okazanie szacunku dla przeciwnika, dla nas jako organizatorów, a przede wszystkim szacunek dla samych siebie.

Ósemka, która awansowała do fazy play-off, już przed rozstawieniem gwarantowała emocje.
W ćwierćfinale Mad Players pokonali pluton Weed, Seal Esport nie dało szans ekipie Polish Legion, Convex wyeliminowali 3rd Echelon, natomiast Virtual Team również gładko wygrało z plutonem King Polska.

Wszystkie mecze zakończyły się wynikami 4:0 i chyba można stwierdzić, że faworyci tych par nie zawiedli. Pojawiały się bowiem opinie, że to właśnie ta czwórka znajdzie się w półfinałach.
W meczu Virtual vs. King, dowódca drugiego plutonu niestety musiał podjąć trudną, ale świadomą decyzję. Kingowie ze względu na problemy kadrowe zagrali nieuprawnionym zawodnikiem przez co z góry byli skazani na walkower, jednak podjęli walkę.

W półfinałach szykowało nam się niezłe piekło i nie było już tutaj wielu odważnych do wytypowania finalistów, a co dopiero zwycięzców. Mad Players po raz drugi musieli uznać wyższość drużyny Virtual Team. Mecz zakończył się identycznym wynikiem jak ten z pierwszej kolejki fazy grupowej 1:3 natomiast w drugim meczu półfinałowym Convex poradził sobie z Seal Esport 4:0.

Niestety ze względu na późną porę mecze o brąz i złoto musiały zostać rozegrane równolegle, a mimo to cieszyły się sporym zainteresowaniem. Znamy i takich, którzy oglądali dwie transmisje równocześnie .

Na mecz o brązowy medal zapraszał na swój kanał Specjalse92, który zadebiutował w tym pucharze w roli naszego nowego streamera Ligi.
Mecz o podium i brązowy medal pomiędzy Seal Esport a Mad Players rozpoczął się wybornie dla tych drugich . Prowadzili już bowiem 2:0 i to na mapie wybranej przez przeciwnika. Niestety tutaj już emocje się zakończyły. Zawodnicy Seal Esport ze względu na brak kompletu graczy wyszli z serwera. Mad Players nie natrudzili się za wiele w tym starciu i zdobyli brązowy medal.

W tym samym czasie na kanale EA Polska trwała gruba batalia w meczu o złoty medal. Do poziomu tego spotkania oczywiście dostosował się nasz niezawodny Marmic, który nie pierwszy raz ma już okazję streamowac tak ważny pojedynek. W finale starły się dwie jak dotąd niepokonane w tym pucharze drużyny. Convex vs. Virtual Team.
Mecz rozpoczął się od niesamowicie wyrównanej pierwszej rundy, gdzie Virtualsi pokonali Convex raptem trzema ticketami. To zapowiadało nam, że w tym meczu jeszcze wszystko może się wydarzyć.

Jednak to Virtual Team był bardziej konsekwentnym zespołem i niczym nasi siatkarze, którzy chwilę wcześniej zdobyli złoto, również nie oddali nawet jednej rundy i ostatecznie pokonali drużynę Convex 4 : 0 .

Słowa uznania dla wszystkich, którzy byli z nami do samego końca tej nocy. To był długi, intensywny weekend dla nas, dla zawodników drużyn biorących udział w turnieju, streamerów i grafików .
Dziękujemy plutonom Polish Legion, Weed, Seal Esport, 4 Players, Mad Players, Pigs, Brutalni Zwyrole za udostępnienie swoich serwerów na czas pucharu.
Na pewno było parę niedociągnięć, z których na pewno wyciągniemy wnioski na przyszłość, ale naszym zdaniem to był fajny turniej, za który jeszcze raz wszystkim dziękujemy.

Do zobaczenia

admin
Author: admin

Gaming Arena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treść chroniona