fbpx

Puchar PC- podsumowanie

Za nami kolejny turniej o puchar Polskiej Ligi Battlefield i Sprzymierzeni gaming, który tym razem odbył się na platformach PC . 12 ekip rozpoczęło rywalizację w sobotę, a wcześniej kolega BanBoy rozlosował nam 4 grupy , w których każda liczyła trzy drużyny . Na pewno na uznanie zasługuje ekipa Unlimited Capabilities Team, która wystawiła w tym turnieju aż cztery drużyny!

O 20 ruszyły pierwsze mecze, a zawodnicy mieli przyjemność rozegrać je na serwerach ufundowanych ze środków, które przekazał na rzecz ligi kolega Arti79PL. Faza grupowa to komplet zwycięstw drużyn: Unique Quadrone Bravo w grupie A, 1stCav eSport Club w grupie B, Battle of Grunwald w grupie C. Tutaj chcemy zaznaczyć, że drużyna Battle of Grunwald to ekipa z Litwy, która gościnnie zadebiutowała w naszym pucharze. W grupie D natomiast rządziła Akademia 1stCav.

Tego samego dnia udało się rozegrać mecze ćwierć finałowe. W pierwszej parze niestety wpadły na siebie i musiały rozegrać bratobójczy pojedynek drużyny Unique Quadrone Alfa Vs Unique Quadrone Bravo. Wygrali Ci drudzy stosunkiem rund 0 : 4 i w niedzielnym półfinale zagrali z naszymi gośćmi z Litwy, którzy bez problemu rozprawili się z drużyną UCT White Menele 4 : 0 . Tutaj przewaga litwinów była miażdżąca i pokazali, że nie zawitali tutaj po naukę lecz po konkretny cel. Niestety, druga parę pół finałową znów zestawił drużyny z tego samego plutonu i tutaj też musiał odbyć się bratobójczy pojedynek. 1stCav eSport Club otrzymał walkowera z drużyną UCT Blue Młode Wilki, natomiast 1stCav Academy rozprawił się bez problemu z ekipa Polska Armia Team 2.

W niedzielę półfinały czyli czas na niezłą jatkę. Nie przypadkowo akurat te drużyny znalazły się w fazie medalowej . Wiadome już było że w finale swoją drużynę będzie miał pluton 1st Cav, nikt jednak nie był pewny z kim będą mieli przyjemność zagrać o puchar . W drugim półfinale bowiem mieliśmy nieobliczalnych gości z Litwy i odwiecznych rywali 1st Cav i Unique Quadron. I jednak . Finałową parę utworzyli odwieczni wrogowie PCtowego community czyli Unique Quadron, którzy pokonali Battle of Grunwald 4 : 0 Takim samym wynikiem zakończył się derbowy mecz ekip 1st Cav. Jednak team esport Club pokazał chłopakom z Akademii, że przed nimi jeszcze wiele nauki i to podstawa 1st Cav zameldowała się w finale.

Akademia 1st Cav pokazała jednak klasę w meczu o 3 miejsce i pokonała Battle of Grunwald 4 : 0 . Tutaj jednak trzeba podkreślić, że nasi sąsiedzi z Litwy dzielnie walczyli do samego końca, za co na pewno zdobyli uznanie wśród naszych drużyn. Świetny mecz i jako pierwsi na pudle z brązowym medalem meldują się 1st Cav Academy.

Wielki finał potoczył się podobnie jak finał na PS4 . Już po trzech rundach było wiadome, kto zdobędzie główną nagrodę . To Unique Quadrone nie miał zamiaru bawić się w dogrywki i podliczanie ticketów i pomimo że 1st Cav mocno i charakternie walczyli o honorową rundę to jednak mecz zakończył się wynikiem 4 : 0 i to Unique Qadrone Brawo zdobył puchar Polskiej Ligi Battlefield i Sprzymierzonych i potwierdziło , kto w tym turnieju był najlepszą i niepokonaną drużyną.

Wielkie brawa należą się jednak również plutonowi 1st Cav, który zdobywa srebrny i brązowy medal. Brawa również dla chłopaków z plutonu Battle of Grunwald, którzy jako debiutanci dotarli do fazy medalowej.

Słowa uznania dla naszego grafika. Czobkins, ciągle był na posterunku i jak sami widzieliście, jego efektowne grafiki, jeszcze ciepłe i na bieżąco lądowały na naszym FP. Wielkie dzięki !

Wielkie dzięki również dla naszych streamerów. Sam Kryształ poświęcił w sobotni wieczór aż 5 godzin na streamy. Naprawdę słowa uznania , nie tylko za to ale również i za to że mimo prawie utraconego głosu, chłopak wrócił do nas w niedzielę i podkreślił swój kunszt streamerski w meczach finałowych. Na uwagę zasługuje również debiut nowego streamera. Pricesswtf pokazał się z naprawdę dobrej strony i jesteśmy pewni, że nie raz będziecie jeszcze zadowoleni z komentarza tego chłopaka .

Dzięki wszystkim za wspaniałe emocje i do zobaczenia!

admin
Author: admin

Gaming Arena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treść chroniona