fbpx

Puchar w Rainbow Six Siege i po pucharze

W ostatnich kilku tygodniach zorganizowaliśmy dla was Puchar Rainbow Six Siege na wszystkich platformach. NA puchar zgłosiła się spora liczba drużyn, mocno nas to cieszy. Oczywiście ponownie najliczniejszą grupą była społeczność Playstation, którą reprezentowało aż 20 drużyn.

Zostając przy platformie Playstation to można uznać że turniej odbył się w bardzo dobrej atmosferze, pomimo kilku kłopotów takich jak brak kontaktu z kapitanami drużyn. Zwycięzców pucharu poznaliśmy 24 marca w meczu pomiędzy TKmouse vs. Invicta gaming. Zwycięzcą trwającego ponad 2 godziny meczu została drużyna Invicta Gaming. Zaciętości w meczu o III miejsce też nie brakowało. Tam rozgrywka trwała ponad trzy godziny. Mecz pomiędzy IMPE Clan a Mute M4j0nez owocował w sporo zaciętej walki i żadna ze stron nie chciała odpuścić. Ostatecznie zwycięzcą pojedynku została drużyna IMPE Clan. Oba mecze skomentował dla was niezawodny Pafkoski.

Kolejną społecznością pod względem liczby klanów była społeczność PC. Zgłosiło się do nas 13 klanów, ale to nie była pechowa 13. Wręcz przeciwnie. Cały puchar odbywał się niemal wzorowo (pomijając walkowery). Do meczu o 3 miejsce doszły drużyny Candela Esport i Rage Quit Masters. W pojedynku tych klanów lepszym okazał się Rage Quit Masters, który zapewnił sobie tą wygraną finał z drużyną Lucky5. Candela E-sports zdobyła III miejsce, stwarzając spore problemy przeciwnikom. W finale zaś skomentowanym przez Jacek “Sjerra” Wachowiak zwycięzcą zostali Lucky5.

Najmniej liczną liczbą klanów była platforma Xbox, ale to nie znaczy że tam nie można było zobaczyć zaciętości pomiędzy drużynami. Niestety tutaj mogliśmy zaprezentować wam tylko jeden stream z meczu pomiędzy klanami Bezimienni vs. Gang2137. Zwycięzcą w tym meczu został Gang2137, który to dotarł do III miejsca i przegrał mecz z Sovereign. Klan Sovereign po zwycięstwie zmierzył się z Brajanek Boosting Team, który okazał się czarnym koniem rozgrywek na Platformie Xbox. Oba klany już raz zmierzyły się w tym pucharze i górą wtedy okazał się Brajanek Boosting Team. Licząc na łatwą wygraną nie spodziewali się takiego oporu i w rewanżu tych klanów w samym finale lepszym klanem okazał się Sovereign.

Podsumowując, chcielibyśmy podziękować wszystkim drużynom, które zgłosiły się do nas do pucharu i zgłosiły gotowość do meczów. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość dla nas za pewne nasze niedociągnięcia w sprawie organizacji pucharu, a chcielibyśmy nadmienić, iż to był nasz pierwszy puchar organizowany w Rainbow Six Siege. Jak zwykle dołożymy starań aby następne wypadły bez większych komplikacji i z jak największą przyjemnością dla was i dla nas.

W podziękowaniach nie możemy zapomnieć o naszych komentatorach którzy poświęcili swój czas na skomentowanie meczów, a są to: Jacek “Sjerra” Wachowiak, Pafkoski, Sebol (nie tylko komentowaniem nas wspomógł) i tadek 202.

Szczególne podziękowania dla sponsorów nagród: Tp-link Polska, California Access, HElikon-Tex oraz SPC Gear.

Gaming Arena
Author: Gaming Arena

Gaming Arena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treść chroniona